BotaLajme

Mjegulla shkakton aksident të frikshëm në urë, mbi 200 makina përplasen me njëra-tjetrën! Vdes një person (PAMJET)

Një aksident i frikshëm është regjistruar në Kinë, në qytetin e Zhengzhou për shkak të mjegullës së dendur.

Rreth 200 makina janë aksidentuar me njëra-tjetrën në urën Zhengxin Huanghe, e për pasojë një person ka ndërruar jetë, ndërsa disa të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Siç shihet nga pamjet e publikuara nga “The Guardian”, automjetet kanë hipur sipër njëra-tjetrës, duke krijuar grumbuj makinash.

“Kjo është shumë e frikshme, nuk besoj se do të dalim më nga kjo urë” – shprehet një person në një nga videot e publikuara.

Sipas mediave vendase, autoritetet kanë dërguar 11 makina zjarrëfikëse dhe 66 efektivë për të ndihmuar qytetarët e bllokuar në automjete.

Related Articles

Back to top button
Close
Close