LajmeMaqedoniTopLajm

Ministri Shaqiri; Të gjitha institucionet i kanë pranuar administratorët sipas planit K5

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Jeton Shaqiri në 10 Minuta në TV21, tregoi se asnjë institucion nuk i ka refuzuar administratorët K5 të rishpërndarë.

Shaqiri thotë se nga ana e Ministrisë janë komunikuar të gjithë institucioneve, duke shtuar se mbi 20% e institucioneve kanë unifikuar dhe përshtatur aktet e sistematizimit.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close