LajmeMaqedoniTopLajm

Mickoski: Shënjestra është VMRO e jo Jankullovska

Kryetari i VMRO-së -së, Hristijan Mickoski në profilin e tij personal në ‘Facebook’ akuzoi se mafia që ndodhet në pushtet ka shpenzuar tetë milionë euro për automjete zyrtare, por për blerjen e një automjete që po e përdor Qeveri e tashme, Gordana Jankulloska do të shkojë në burg.

“E gjykonin pa dëshmi për shkak se nuk zgjodhi t’i shërbejë Zaevit. Kjo s’është drejtësi, por mënyrë për ta hequr vëmendjen nga skandalet e vërteta, krimet dhe pasukseset e mafisë në pushtet. Janukollska ishte sekretare e përgjithshme e VMRO-DPMNE-së së dhe këtu shënjestra nuk është ajo, por VMRO-DPMNE”, tha Mickoski.

Ai shton se ky vendim një dit gjakosjes së Pavllevskit dhe pasi që gjyqësia dhe e njëjta prokurori i amnistoi të gjitha skandalet e mafias.

Sipas tij, Jankullovska është nënën e një engjulli të vogël dhe se kjo do të kalojë, kurse turpi, sipas Mickoskit, mbetet te Zaevi dhe mafia që po i torturon.

Related Articles

Back to top button
Close
Close