MaqedoniTopLajm

Mickoski në Budapest, takohet me Orbanin

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Micksoki dhe nënkryetari i kësaj partie Aleksandar Nikollovski qëndrojnë sot në Budapest të Hungarisë ku realizoi takim me kryeministrin e Hungarisë Viktor Orban, si dhe kishte një drekë punë me ministrin e jashtëm Peter Sijatro. Gjatë takimit Mickoski ka folur për bllokimin integrimit evropian dhe në këtë drejtim ka kërkuar mbështetje nga Hungaria.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close