BotaTopLajm

Macron rezulton pozitiv me COVID-19

“Testi i Macronit ka rezultuar pozitiv dhe se presidenti do të vetë-izolohet 7 ditë dhe punimet do t’i ndjekë nga distanca”, thuhet në njoftim

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Në njoftimin e bërë nga Pallati Elysee, pasi janë vërejtur simptoma të COVID-19 tek Macron, i është bërë testi i PCR-së.

“Testi i Macronit ka rezultuar pozitiv dhe se presidenti do të vetë-izolohet 7 ditë dhe punimet do t’i ndjekë nga distanca”, thuhet në njoftim.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close