Sport

Luis Suarez lojtar i Juventusit

Luis Suarez dhe Juventusi kanë arritur marrëveshje për të bashkëpunuar në tri vitet e ardhshme.

Uruaguainiani ka rënë dakord që të nënshkruaj një kontratë tre vjeçare me Zonjën e Vjetër dhe do të përfitoj 10 milionë euro në sezon.

Suarez nuk është në planet e Koeman dhe Serie A është destinacioni i tij i ardhshëm.

Por për të marrë shërbimet e sulmuesit, Juventus tani duhet të përfundoj marrëveshjen me Barcelonën.

Lojtari ka vetëm edhe një vit në kontratë dhe Barcelona nuk dëshiron ta lëshoj falë.

Related Articles

Back to top button
Close
Close