LajmeMaqedoniTopLajm

LSDM mbledh këshillin ekzekutiv dhe atë qendror

LSDM do të mbledh sonte Këshillin Ekzekutiv dhe më pas edhe atë Qendror. Në mbledhjen e sontme pritet që tema diskutimi të jetë dorëheqja e liderit të partisë Zoran Zaev, të cilën e paralajmëroi në 31 tetor kur dhe u mbajt rrethi i dytë zgjedhor. Në fokus pritet të jetë edhe analiza e rezultatit zgjedhor dhe zhvillimet e fundit në skenën politike pas nismës së opozitës për votëbesimin e Qeverisë. Për konkluzionet dhe vendimet e Këshillit Qendror, nga LSDM thonë se do ta njoftojnë opinionin pas mbarimit të mbledhjes.

Related Articles

Back to top button
Close
Close