LajmeMaqedoniTopLajm

Lajmërohet Mijallkov: Nuk kam ikur ja ku jam, ju kërkoj falje por kam qenë i sëmurë (VIDEO)

Ish shefi i byrosë për siguri publike Sasho Mijalkov para pak çastesh është lajmëruar në prokurori për të marë vendimin.

I kontaktuar nga Televizioni 24, Mijallkov tha se kam pasur temperaturë mni 39 dhe se kam qëndruar në izolim.

“Ju kërkoj falje të gjithve opinionit, po ashtu edhe qeverisë dhe institucioneve kompetente, vërtet kam qenë i sëmurë dhe kam pasur simtoma të KOVID19” tha Mijallkov transmeton TOP24.

Ai më tej shtoi se fjala e dhënë nuk shkelet.

Ndryshe Mijallkov pre dy ditësh po kërkohet nga ana e policisë gjithandej madje sot vet ministri i MPB-së theksoi se ka informacione se ai është larguar përmes Kumanovës që rezultoi të jetë e pasaktë, përcjell TOP24.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close