BotaLajme

Ky është momenti kur kreu i agjencisë daneze të barnave “shembet në tokë” (Videon)

Kreu i Agjencisë Daneze të Barnave, Tanya Eriksen, është në gjendje të mirë shëndetësore pasi i ra të fikët dje në mesditë gjatë një konference për shtyp, ku ajo dhe Ministri danez i Shëndetësisë njoftuan ndërprerjen e vaksinimeve të AstraZeneca.

Sot, një video e re që tregon momentin e rrëzimit së zonjës Eriksen po bën xhiron e mediave ndërkombëtare, pasi videot e para që u publikuan dje kishin në plan të parë Ministrin e Shëndetësisë, i cili nxitoi ta ndihmonte.

Në videon e re, zonja Eriksen duket se po rrëzohet. Siç u bë e njohur, kreu i Agjencisë së Barnave u takua disa minuta më vonë, megjithatë, ajo u dërgua në një spital si një masë paraprake, nga ku u largua pak më vonë. Gjendja e të fiktit ishte rezultat i mbingarkesës së punës të kombinuar me presion i ulët i gjakut.

Shikoni videon që u publikua fillimisht dje:

 

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close