LajmeRajonTopLajm

Kuvendi kombëtarë shkarkon Lulzim Bashën me 4446 vota pro

Kuvendi kombëtarë i Partisë Demokratike që është mbajtur më 11 Dhjetor në arenën e stadiumit Air Albania kuvend ky i thirur nga ish kryeministri Sali Berisha, përmes votimit të fshehtë ka shkarkuar kreun aktual të PD-së me 4446 vota pro, 36 kundër dhe 9 vota të pa vlefshme shkruan TOP24.

Berisha pas përfundimit të punimeve para mediave dhe në prezencë të simpatizantëve të tij ka folur rreth vendimit të kuvendit kombëtarë përcjellë TOP24.

Berisha para mediave u shpreh se selia e partisë Demokratike është një dhe aty askush smund të ndaloj demokratët dhe vullnetin e tyre. Berisha la apeluar kryeministrin Rama të tërheq bandat nga selia e PD-së.

https://youtu.be/6A7oanHCb90

Related Articles

Back to top button
Close
Close