LajmeRajonTopLajm

Kurti me kancelarin austriak flasin për thellimin e marrëdhënieve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar sot kancelarin austriak, Alexander Schallenberg, për të diskutuar rritjen e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Kurti ka uruar Schallenbergun për postin e ri, duke theksuar se Kosova dhe Austria kanë lidhje të forta historike, kulturore e politike, të cilat Qeverinë jonë do t’i rrisë.

“Kisha kënaqësinë të përgëzoj kancelarin Alexander Schallenber, për detyrën e tij të re dhe për të diskutuar me të mënyrat për të thelluar marrëdhëniet tona dypalëshe dhe për të pasur, lidhje historike, kulturore, politike të forta, të cilat Qeveria jonë do t’i rrisë”, ka shkruar Kurti në Facebook.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close