LajmeMaqedoniTopLajm

Kumanova bashkon “pushtetin” / takohen BDI, BESA, LSDM dhe PDSH

Kumanova ka bashkuar partitë opozitare. Kandidati i LSDM-së për komunën e Kumanovës Oliver Ilievski është takuar me përfaqësues nga BDI-ja dhe BESA.

Në këtë takim, Ilievski ka marrë mbështetjen e dy partive shqiptare për raundin e dytë zgjedhor.

Nga ana tjetër, Maksim Dimitrevski është takuar me kandidatin e VMRO-DPMNE-së, Toni Mihajllovski./VOXTV

Related Articles

Back to top button
Close
Close