SportTopLajm

Kroacia në hall, Ivan Perisiç infektohet me Covid-19

Në vigjilje të duelit me Spanjën në 1/8 e Kampionatit Europian, Kroacia merr një lajm aspak të mirë.

Ivan Perisiç mësohet se ka rezultuar pozitiv me koronavirus në testet e zhvilluara rregullisht nga kombëtarja ballkanase dhe është izoluar menjêherë sipas protokollit anti-covid.

Sulmuesi i Interit do të qëndrojë 10 ditë në izolim sipas masave të miratuara dhe humbet përballjen me Spanjën në 1/8, madje edhe nëse Kroacia kualifikohet, vështirë se sulmuesi do të mund të luajë edhe në çerekfinale.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close