Sport

Konfirmohet largimi i yllit të madh nga Barcelona

FC Barcelona dhe Sevilla FC kane ardhur me nje komunikate zyrtare ku konfirmojnë kalimin e mesfushorit te Barçes te Sevilla.

Skuadra andaluziane do te paguaje 1.5 milione euro per transferimin e kroatit, plus 9 milione te tjera si bonuse.

Rakitic ka luajtur ne te kaluaren te Sevilla, ku me pas erdhi te Barça, dhe tani perseri po rikthehet aty ku u zhvillua.

Related Articles

Back to top button
Close
Close