LajmeMaqedoniTopLajm

Kasami nga Poroj: Uashingtoni na dha përkrahje pa rezervë gjatë ndryshimeve kushtetuese

Kreu i Besës Bilall Kasami sonte ka mbajtur tubim në fshatin Poroj së bashku me kandidatët tjerë për deputet. Kasami deklaroi se koalicioni “Mundemi” do të jetë fitues i zgjedhjve të 135 Korrikut.

Më tej kreu i Besës theksoi se koalicioni VMRO-BDI nuk realizoi asgjë, vetëm se e dërgoi shteti më prapa.

“Isha në Uashington për informuar miq tanë Amerikan në lidhje me ndryshimet kushtetuese dhe ata na dhanë mbështetjen e plotë dhe pa rezervë”, deklaroi Kasami

Related Articles

Back to top button
Close
Close