MaqedoniTopLajm

Ja sa qytetarë janë paraqitur në ueb faqe për ta marrë vaksinën

Nga Ministria e Shëndetësisë, bëjnë të ditur se deri më tani 25.401 qytetarë janë paraqitur për t’u vaksinuar kundër Covid-19 nëpërmjet ueb faqes Vakcinacija.mk

Kujtojmë që dje ueb faqja u lëshua në përdorim të cilët qytetarët në mënyrë online mund të paraqitën për tu vaksinuar kundër Covid-19.

J

Çdo qytetarë që plotëson formularin e aplikimit, regjistrohet në sistemin elektronik “Termini Im” dhe mjeku amë do të mund të shohë informacionin e pacientit./TV21

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close