BotaLajme

I bën zemrën nga dritarja, Alexei Navalny përshëndet gruan e tij

Kreu i opozitës ruse Alexei Navalny është dënuar ditën e djeshme me dy vjet e tetë muaj burg. Vendimi për dënimin e tij ka sjell protesta të shumta në vend. Ndërkohë sipas mediave të huaja, deri më tani janë arrestuar më shumë se 1,000 protestues.

RUSI– Lideri rus i opozitës buzëqeshi, ngriti supet dhe dukej sikur synonte disa gjeste në formë zemre ndaj gruas së tij Yulia gjatë një seance gjyqësore në të cilën ai u dënua me mbi dy vjet e gjysmë burg.

Video e publikuar nga NBC u bë virale në rrjet duke marrë mijëra klikime dhe komente dashamirëse.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kreu i opozitës ruse Alexei Navalny është dënuar ditën e djeshme me dy vjet e tetë muaj burg. Vendimi për dënimin e tij ka sjell protesta të shumta në vend. Ndërkohë sipas mediave të huaja, deri më tani janë arrestuar më shumë se 1,000 protestues.

Navalny akuzohet për afera korruptive dhe u arrestua sapo mbërriti në Moskë kur po kthehej nga Gjermania ku po kurohej pasi u helmua nga një agjent nervor, për të cilin akuzoi drejtpërdrejt Putin, por Kremlini nuk i ka pranuar akuzat.

(d.a/dosja.al)

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close