LajmeMaqedoni

Hyrja e shtetasve të Maqedonisë në Greqi ndalohet në të gjitha vendkalimet kufitare

Rreth 10 deri në 15 automjete të Maqedonisë së Veriut dhe Bosnjë e Hercegovinës sot në mëngjes janë kthyer në vendkalimin kufitar Promahonas/Kullën e kufirit greko-bullgar, pasi kanë dashur përmes Bullgarisë të hyjnë në Greqi, publikuan televizionet greke “Skaj” dhe “Mega”.

Vendkalimi kufitar konkret është hapur për hyrjen e turistëve në Greqi por vetëm prej vendeve anëtare të BE-së dhe prej vendeve të treta që u gjetën në listën evropiane, ndërsa për shtetasit e Maqedonisë, ndalesa për hyrje në Greqi deri më 15 korrik 2020 varet pavarësisht vendkalimit kufitar”, njofton korrespondentja e MIA-s nag Athina.

Related Articles

Back to top button
Close
Close