LajmeRajon

Haradinaj kujton Mujë Krasniqin: Gjithmonë në zemrat tona, Hero!

Daut Haradinaj përmes një postimi ka kujtuar rënien e komandantit Mujë Krasniqit më 14 dhjetor të vitit 1988.

Ai ka shkruar se Muja me ushtarët e lirisë po vinin nga Shqipëria për t’i sjellë bashkëluftëtarëve armatim kundër armikut.

“Ky rrugëtim, ishte i fundit për Mujën dhe shumë bashkëluftëtarë të tjerë. Muja me shokë ranë heroikisht, për ta bërë realitet ëndrrën shekullore për liri e pavarësi.Shumë vite kemi rrugëtuar bashkë me të, shumë kujtime kam për Mujën.

Gjithmonë në zemrat tona, Hero!”

Related Articles

Back to top button
Close
Close