LajmeRajon

Haradinaj bën homazhe në Pestovë, vendin ku ranë Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe në Pestovë, vendin ku ranë Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha e Hakif Zejnullahu.

Pajaziti, Hoxha e Zejnullahu ishin dëshmorët e parë ku para 24 vjetëve ranë dëshmorë.

Postimi i tij i plotë:

 Homazhe në Pestovë, aty ku njëzetekatër vite më parë, ranë heroikisht, lajmëtarët e lirisë Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu.
Lavdi e përjetshme!
RH

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close