LajmeMaqedoniTopLajm

Grubi takon ambasadorin e Francës, Maqedonia meriton ndryshe

Sakrificat e Republikës së Maqedonisë së Veriut meritojnë shpërblim nga Brukseli. Vendi gjatë viteve të fundit ka shënuar përparim të dukshëm në drejtim të vendosjes dhe respektimit të vlerave Evropiane dhe do të vazhdojë të lëvizë në po të njëjtën rrugë.
Këtë sot ia thash ambasadorit të ri të Francës në Shkup z. Siril Bomgartner të cilin e prita në një takim mirëseardhjeje.
Gjithashtu i theksova z. Bomgartner se të gjitha të arriturat e vendit tonë janë në bashkëpunim me partnerët tanë ndërkombëtar, andaj dhe i theksova nevojën për ndihmesën e Bashkimit Evropian me qëllim tejkalimin e situatës së panevojshme të krijuar me Bullgarinë.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close