RajonTopLajm

Greqi, i riu shqiptar qëllohet për vdekje nga babai dhe i vëllai

Një 30 vjeçar me origjinë shqiptare ka gjetur vdekjen, pasi u godit me thikë nga babai i tij. Ngjarja ka ndodhur në Kretë të Greqisë.

I riu fatkeq u shtrua në Repartin e Kujdesit Intensiv të Spitalit “Venizelio”, në gjendje të rëndë shëndetësore, por më vonë gjeti vdekjen.

Pas përleshjes me babain e tij, i riu kishte marrë 6 deri në 7 me thikë dhe kishte humbur mjaft gjak, si rezultat i të cilit nuk mund të mbahej gjallë.

Ngjarja

Gjithçka nisi në orën 6 të ditës së Krishtlindjes në Therissos në Kretë, kur filloi një grindje e ashpër midis një grupi burrash. Gjërat duket se kanë dalë jashtë kontrollit dhe një prej pjesëmarrësve nuk hezitoi të nxirrte një thikë dhe të plagoste një 30-vjeçar. Ajo që është për t’u habitur, megjithatë, është se 30-vjeçari thuhet se ishte qëlluar me thikë nga babai i tij me ndihmën e djalit tjetër të familjes.

Në orët e para të mëngjesit të së Shtunës , policia arrestoi babanë 55-vjeçar dhe vëllain 26-vjeçar, që dyshohet se janë autorë të sulmit dhe plagosjes së 30-vjeçarit, të gjithë me kombësi shqiptare.

Njoftimi i policisë

“Dy të huaj u arrestuan në mes të natës në Heraklion nga oficerë policie të Nën-Drejtorisë së Sigurisë Heraklion për shkaktim të lëndimeve të rrezikshme trupore edhe një të huaji.

Në veçanti, pasditen e 25 Dhjetorit, të dy të huajt përdorën dhunë fizike duke për të shkaktuar lëndime trupore, ndërsa njëri nga dy të huajt përdori gjithashtu një send të mprehtë.

“Hetimi policor identifikoi, lokalizoi dhe arrestoi të huajt, ndërsa objekti i mprehtë u gjet dhe u konfiskua”.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close