LajmeRajonTopLajm

Gjeneral Dritan Demiraj, Shaip Kamberi bëri historinë e re shqiptare

Gjenerali i forcave të armatosura shqiptare Dritan Demiraj ka shprehur respekt të veçantë për fjalimin e mbajtur nga ana e Shaip Kamberit në kuvendin e Serbisë një ditë më pare.

“Serbia humbëse me turp e çdo konflikti në Ballkan vazhdon të tregojë haptazi urrejtjen ndaj Shqiptarëve.
Edhe një herë tjetër Gjykata e Lartë e Beogradit vazhdon në rrugën e ç’intengrimit Europian duke treguar se është në një linjë me “udhëheqësin e madh”, ish ministrin e kasapit të Ballkanit Milosheviç, Alexander Vuçiç.
Europa dhe USA duhet të ndjekin me vëmendje dhe ta dënojnë institucionalizimin e gjuhës së urrejtjes dhe albanofobisë në shtetin serb, Gjykata e së cilës shpalli të pafajshëm këlyshin e Putinit Alexsandër Vulin për përdorimin e përsëritur të termit fyes “šiptar”, ka shkruar Demiraj në profilin e tij në FB.
Nderim dhe respekt pa fund për deputetin patriot shqiptarin trim Shaip Kamberi për fjalimin e tij të parë historik shqip nē Parlamentin e Serbisë.
Serbia humbëse me turp e çdo konflikti në Ballkan vazhdon të tregojë haptazi urrejtjen ndaj Shqiptarëve.
Edhe një herë tjetër Gjykata e Lartë e Beogradit vazhdon në rrugën e ç’intengrimit Europian duke treguar se është në një linjë me “udhëheqësin e madh”, ish ministrin e kasapit të Ballkanit Milosheviç, Alexander Vuçiç.
Europa dhe USA duhet të ndjekin me vëmendje dhe ta dënojnë institucionalizimin e gjuhës së urrejtjes dhe albanofobisë në shtetin serb, Gjykata e së cilës shpalli të pafajshëm këlyshin e Putinit Alexsandër Vulin për përdorimin e përsëritur të termit fyes “šiptar”.
Fantazmat e kriminelit Millosheviç bashkë me ndjekësit e tij fanatikë në qeverinë dhe parlamentin serb janë ende gjallë në Serbi, vend ky që pretendon të hapë negociatat për anëtarësimin në BE.
D.D. Michigan.
May be an image of 2 people

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close