RajonTopLajm

Familja e Rugovës nuk i tha “Jo” Ipeshkëvisë njëjtë sikurse familja e Anton Çetës

Ipeshkëvia e Kosovës e ka vendosur shtatoren e ish-presidentit Ibrahim Rugova në oborrin e katedrales “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë, pa lejen e komunës.

Kjo vjen pasi Ipeshkëvia hoqi dorë nga vendosja e shtatores së Anton Çettës për të cilën kundërshtoi familja e tij, njofton Klan Kosova.

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka thënë se për vendosjen e shtatores së Rugovës nuk ka dhënë leje komuna e as nuk i është kërkuar një e tillë.

Shtatorja e tij është e punuar nga skulptori Fatmir Hoxha dhe pritet që të përurohet.

Related Articles

Back to top button
Close
Close