LajmeMaqedoniTopLajm

Edi Rama: Ditë historike për shqiptarët e Maqedonisë. Urime Ali Ahmeti

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë Edi Rama marrëveshjen serioze të arritur mes Bashkimit Demokratik për integrim të Ali Ahmetit dhe LSDM-së së Zoran Zaevit e ka quajtur si një ditë të shënuar për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, informon ts.

Me këtë rast kreu i qeverisë shqiptare z. Rama ka deklaruar se falë marrëveshjes me fituesin e zgjedhjeve, Zoran Zaev marrin një peshë të re në jetën politike të vendit fqinj.

Rama i ka uruar të gjithë dhe veçanërisht liderin e BDI-së Ali Ahmeti që me urtësinë e lidershipit të tij në vite ka bërë kaq shumë.

DITË E SHËNUAR PËR SHQIPTARËT E MAQEDONISË SË VERIUT,QË FALË MARRËVESHJES ME FITUESIN E ZGJEDHJEVE,ZORAN ZAJEV,MARRIN NJË PESHË TË RE NË JETËN POLITIKE TË VENDIT FQINJ?????URIME TË GJITHËVE,VEÇANËRISHT ALI AHMETIT, QË ME URTËSINË E LIDERSHIPIT TË TIJ NË VITE KA BËRË KAQ SHUMË?

— EDI RAMA (@EDIRAMAAL) AUGUST 18, 2020

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close