SportTopLajm

E diela e derbive: Inter-Juventus dhe Liverpool Manchester United

Kjo e diele lirisht mund të quhet edhe “Dita e Futbollit”.

Shumë ndeshje derbi do të luhen sot në ligat më të forta evropiane.

Në Serie A do ti kemi dy lojë mjaft të forta.

Duke filluar nga ora 12:30, Napoli dhe Fiorentina do të përballen mes tyre.

E ndeshja kryesore pritet të jetë mes Interit dhe Juventusit, që pritet të fillojë nga ora 20:45.

Por, për ata që e duan futbollin nuk do të mbetet me kaq.

Një derbi tjetër mes Liverpoolit dhe Manchester United, që do të luhet nga ora 17:30.

Edhe Spanja ka rezervuar befasi sonte me finalen e Superkupës mes Barcelonës dhe Atletico Madridit.

Kjo ndeshje do të filloj në ora 21:00.

Edhe ligat e tjera do të rezervojnë lojë mjaft interesante.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close