LajmeMaqedoniTopLajm

Dorëheqja e Zaevit ende nuk është dorëzuar në Kuvend

Dorëheqja e kryeministrit Zaev ende nuk është dorëzuar në Kuvend, bëjnë të ditur shërbimet parlamentare.

Kujtojmë se disa ditë më parë, partnerët e koalicionit qeverisës deklaruan se nuk pajtohen me vendimin e Zaevit.

Ndërkaq. udhëheqësi i opozitës Hristijan Mickoski sot deklaroi se shumica e re parlamentare.

Ai do të përbëhet nga OBRM-PDUKM, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, Lëvizja Besa dhe E Majta.

Related Articles

Back to top button
Close
Close