BotaLajmeTopLajm

Debati i dytë mes Trumpit e Bidenit, virtualisht

Pas shqetësimeve rreth pandemisë me COVID-19, Komisioni për Debatet Presidenciale në Shtetet e Bashkuara ka njoftuar se debati i dytë presidencial mes Donald Trumpit dhe Joe Bidenit do të zhvillohet virtualisht.

Kalimi në një format virtual vjen derisa presidenti Trump vazhdon trajtimin për koronavirus në Shtëpinë e Bardhë.

Mjeku i Trumpit Dr.Conley tha se për 24 orët e fundit, Trumpi nuk ka shfaqur asnjë simptomë.

Debati i dytë midis kandidatëve rivalë presidencialë është planifikuar të enjten e ardhshme.

Përballja e ardhshme do të jetë një ngjarje e përbashkët porse të dy kandidatët pritet të marrin pjesë në debat prej vendeve të ndryshme.

Debati i dytë mbahet më 15 tetor në Miami, Florida.

Related Articles

Back to top button
Close
Close