LajmeMaqedoniRajon

Bërnabiq nesër për vizitë në Shkup

Kryeministrja e Republikës së Serbisë Ana Bërnabiq nesër do të vizitojë Republikën e Maqedonisë së Veriut. Siç kumtuan nga Qeveria serbe, Bërnabiq do të takohet me kryeministrin Dimitar Kovaçevski. Pas takimit, Bërnabiq dhe Kovaçevski do të marrin pjesë në panelin e kryeministrrave “Ndërtimi i një të ardhme prosperuese: Roli i bashkëpunimit rajonal”, i cili do të mbahet në kuadër të Samitit “Maqedonia 2025”.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close