LajmeMaqedoniTopLajm

Ja çfarë thotë Jakim Nedellkov para takimit me Ministrinë për punë dhe politikë sociale (VIDEO)

”Sot është dita e parafundit e afatit që e kemi për negociata me MASH-in vazhdon edhe për ministrinë e punëve dhe politikës sociale, presim të arrijmë marrëveshje dhe tu paguhen rrogat edhe të punsuarve nëpër Cerdhe në kohën e grevës, dhe rritjes së pagave” – deklaroi Jakim Nedellkov.

Në pyetjen e gazetares së Klan Maqedoni se a do të pajtoheshin nëse u ofrohet 15% rritje e pagës?

Nedellkov u përgjigj se do të shohim nëse na ofrojnë do e diskutojmë, 15 apo 17 do shofim, u përgjigj kreu i SASHK-ut. /KlanMacedonia/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close