LajmeMaqedoniTopLajm

BDI-ja e përmbylli fushatën parazgjedhore, Ahmeti: Do të sigurojmë barazi të plotë

BDI sot e ka mbyllur fushatën e saj me konferencë për mediat të kandidatit për kryeministër Naser Ziberi dhe kryetarit të partisë Ali Ahmeti. Kreu i BDI-së Ahmeti deklaroi se në këto zgjedhje e aktualizuan idenë e zgjedhjes së kryeministrit të parë shqiptar, ide e cila daton që në dhjetor të vitit 2009.

“Sot ka ardhur koha që të vëmë gurin e fundit në muret e kalasë sonë që do të largojë hegjemonizmin etnik dhe do ti jep fund paragjykimeve. Kjo ide, kjo nismë për të larguar të gjitha pengesat drejt barazisë së plotë, hasi në reagime të jashtë zakonta, të përshpejtuara si dhe të pashpjeguara”, deklaroi Ali Ahmeti, BDI./ALSAT

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close