LajmeMaqedoniTopLajm

Angel Karapetrov, fitorja e VMRO-DPMNE-së në Tetovë do të jetë historike, jemi afër mandatit të gjashtë

Angell Karapetrov në një prononcim për TOP24 ka theksuar se ai dhe lista e VMRO-DPMNE-së janë shumë afër që në zgjedhjet e 20 gushtit të bëjnë fitoren historike më të madhen ndonjëher duke fituar kështu 6 (gjashtë mandate).
Ndryshe në një postim në profilin e tij Karapetrov shkruan;
“Fuqishëm në teren! Tetovarët me mbështetje të fuqishme për VMRO-DPMNE! Po vjen fundi i të shiturve dhe marrëveshjeve të llojllojshme. Tetova dhe Maqedonia do të fitojnë” shkruan Angell Karapetrov, përcjellë Top24
Ndryshe nëse vërtet lista e Karapetrov do të fitonte 6 gjashtë mandate kjo do të shënonte fitoren më të madhe në historinë e kësaj partie në qytetin e Tetovës/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close