LajmeMaqedoniTopLajm

Alternativa ndjenë humbjen që do ta pësojë me 15 Korrik

Sa vjen dhe afrohet data e zgjedhjeve paralmentare, eksponentë të partive politike shprehin pakënaqësi duke shpifur dhe pretenduar të pavërteta të shumta, kjo flet qartë se ata tashmë kanë filluar ta ndjejnë humbjen dhe po i afrohen asajë.

Shembulli më mirë i kësajë është postimi i fundit i Zeqirija Ibrahimit , i cili si kandidat për kryetar komune në Çair dhe humbës i zgjedhjeve lokale të vitit 2017, i humbur ndjehet dhe endet edhe sot. Pakënaqësitë, ankesat dhe pretendimet e rrejshme janë pjesë e fjalorit të tij që e shoqërojnë vazhdimisht dhe kjo është dëshmia më e mirë se ata nuk kanë ofertë, program dhe ide dhe se shpifja e ofendimi janë e vetmja gjë që ata dinë dhe guxojnë ta bëjnë.

Foto ilustrim:

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close