LajmeSport

“Air Albania do të mbjellë barin”

Partizani do të luajë kundër Saburtalos në turin e parë të Conference League.

Të kuqtë kanë njoftuar se ndeshja do të zhvillohet në Elbasan Arena dhe jo në kryeqytet. Kjo pasi në Air Albania do të punohet në mbjelljen e barit gjatë kësaj periudhe. /Sport Ekspres/

Klubi Partizani dëshiron të njoftoj opinionin publik dhe në veçanti tifozerinë e kuqe në lidhje me zhvillimin e ndeshjes së kthimit ndaj Saburtalo në program dt.14 korrik ora 20:00 në “Elbasan Arena” e vlefshme për turin e parë të Conference League.

Saktësojmë se luajtja e ndeshjes në stadiumin “Elbasan Arena” është e kushtëzuar, pasi drejtoria e stadiumit “Air Albania” ka vlerësuar që të mbjellë barin gjatë kësaj periudhe, kur ekipet shqiptare garojnë në kompeticionet europiane.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close