LajmeMaqedoniTopLajm

Adnan Azizi; Paralajmëron protesta pas kërkesës për faljen e burgut të vrasësit Boban Iliç

Sekretari Organizativ i Lëvizjes Besa, Adnan Azizi përmes një postimi në profilin e tij në FB ka reaguar pasi është dërguar kërkesë për gaëje të burgut për Boban Iliçin vrasësit të Almir Aliut katër vjeçarit që Iliç e shtypi qëllimisht me makinë shkruan TOP24.

Azizi më tej shkruan se si nuk ju vjen turp që t’ju shkon mendja e leje me të shkruani letër për të falur burgun për vrasësin e Almirit 4 vjeçar!?
Nuk ka se si ndryshe të thuhet përveç se nga qeveria e shpresës u shëndruat në qeverinë e turpit. Qeveri e cila po mbetet në funksion vetëm për të mbuluar krimin dhe korrupsionin.
Koha është tash që kjo kastë politike të largohet. Ose me zgjedhje të parakohshme ose me protesta në rrugë ka shktuar Adnan Azizi sekretar organizativ në Lëvizjen Besa përcjellë TOP24.

Related Articles

Back to top button
Close
Close