LajmeRajon

AAK kundër mbajtjes së referendumit serb në Kosovë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur kundër mbajtjes së referendumit serb në Kosovë, raporton Gazeta Blic.

Kështu ka konfirmuar për “Gazeta Blic” deputetja e këtij subjekti politik, Time Kadriajaj.

“Ne si AAK jemi kundër mbajtjes së referendumit. Kosova është shtet i pavarur dhe sovran dhe nuk ka tëdrejtë asnjë shtet tjetër të vjen ta cënon sovranitetin e Kosovës” tha Kadrijaj për “Gzeta Blic”

Vendet e QUINTI-it dolën sot me një deklaratë të përbashkët ku kërkuan nga Qeveria e Kosovës lejimin embajtjes së referednumit.

Pas kësaj deklarate ata po mbajnë edhe një takim urgjent me Osmanin, Kurtin dhe Konjufcën.

“Gazeta Blic” raportoi ekzkluzivisht mëngjesin e sotëm rreth këtij takimi.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close