LajmeMaqedoniTopLajm

191 raste të reja, 77 të shëruar dhe tre të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 191 raste ndërsa janë bërë 1350 testime.
Më tepër raste janë evidentuar në Shkup-96, Tetovë-15, Koçani-15, Gostivar-4, Gjevgjeli-4…
Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 77 pacientë të shëruar.
Tre persona në kushte spitalore kanë humbur jetën.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close