LajmeMaqedoniTopLajm

141 RASTE TË REJA DHE 161 TË SHËRUAR NGA COVID-19 NË MAQEDONINË E VERIUT

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1885 teste, dhe 141 raste të reja të covid-19 janë regjistruar në: Shkup-39, Kumanovë-10, Shtip-23, Prilep-1, Tetovë-8, Struga-6, Manastir-3, Ohër-2, Gostivar-13, Kriva Palanka-2, Koçani-3, Probishtip-1, Demir Hisar-3, Makedonski Brod-3, Berovo-1, Vinica-3, Kratovo-1, Sveti Nikole- 1, Kërçovë-18.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 161 pacientë të rikuperuar nga: Shkupi-60, Kumanovë-7, Prilep-4, Tetovë-3, Strugë-15, Veles-1, Ohër-3, Kavadarci-7, Gostivar-35, Radovish-1 , Krusheva-2, Probishtip-1, Makedonski Brod-1, Kratovo-2, Sveti Nikole-13, Kërçovë-5, Resnja-1.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close