LajmeMaqedoniTopLajm

Zoran Zaev: Maqedonia e dëshpruar nga BE-ja

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, gjatë vizitës së sotme në Luksemburg, në një intervistë për gazetën Luksemburge “VORT” ka thënë se vetoja nga Bullgaria për fillimin e bisedimeve me BE ishte gjest jofalenderues por që qeveria është e përkushtuar në rrugën drejt BE, tha Zaev përcjell TOP24.

Në këtë intervistë Zaev thotë se Maqedonia është dëshpruar nga BE edhe me furnizimin me vaksina kundër KOVI19, por ” u është thënë se ky moment është i rëndësishëm për BE-në që ti shpërndajnë vaksinat” transmeton MIA, përcjell TOP24.

Kryeministri Zaev po qëndron në një vizitë në Luksemburg ku po lobon për mbështetje formale në hapjen e negociatave me BE-në dhe tejkalimin e vetos nga ana e Bullgarisë.

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close