KurioziteteLajme

YouTuberi britanik emocionohet kur e dëgjon Marshin e UÇK-së

YouTube-ri i njohur britanik Teddy Grey, është tejet i famshëm në kët֝ë rrjet.

Në videon e fundit Grey është përfshirë nën frymën shqiptare pasi ka realizuar një video-vlog interesant duke dëgjuar Marshin e UÇK-së.

Ai e dëgjon këngën e interpretuar nga Arif Vladi, të shoqëruar me tekst të përkthyer në kohë reale në gjuhën angleze.

“Uau, ishte marshi i artistit ose ishe nuk ja kam idenë, në thelb është një këngë e luftës shqiptare, kështu që imagjinoje nëse ishte duke marshuar dhe duke dëgjuar këtë këngë në prapavijë, si dhe në gjuhën tënde amtare”, thotë Teddy ./arbresh.info/

Related Articles

Back to top button
Close
Close