LajmeMaqedoniTopLajm

VMRO do ta fundos LSDM në zgjedhjet e 20 Gushtit në Tetovë

Zgjedhjet e pjesëshme lokale të 20 Gushtit për klshillin komunal në Tetovë kanë bërë që të kthehet vëmendja nga i gjithë opinioni po ashtu edhe nga partitë politike në vend pasi që Tetova në një far mënyre përcakton edhe fituesin e zgjedhjeve parlamentare respektivisht zona 6, shkruan TOP24.

Zgjedhjet e 20 Gushtit kanë nxjerrë në sipërfaqe dallimin në kampin politik maqedonas ku ndryshuar edhe më shumë raportet mes LSDM-së e cila së fundmi pati 2 mandate këshilltarësh dhe VMRO-DPMNE-së e cila në përbërjen e fundit pati 4 mandate këshilltarësh.

Sipas gjitha anketave në zgjedhjet e 20 Gushtit, VMRO pritet të fundos LSDM në Tetovë, ku LSDM nul do të aitj të mer asnjë mandat këshilltarësh me çka partia e Kovaçevskit do të mbetej jashtë këshillit komunal në Tetovl.TOP24

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close