BotaLajmeTopLajm

Trump del nga spitali, përshëndet mbështetësit/ VIDEO

Presidenti amerikan Donald Trump i ka përshëndetur mbështetësit e tij të cilët janë mbledhur jashtë spitalit Walter Reed ai po trajtohet.

Trump i veshur me kostum dhe maskë përshëndeti me dorë përkrahësit nga sedilja e pasme e makinës ndersa po kalonte nëpër qendrën mjekësore.

Presidenti amerikan Donald Trump i ka përshëndetur mbështetësit e tij të cilët janë mbledhur jashtë spitalit Walter Reed ai po trajtohet.

Trump i veshur me kostum dhe maskë përshëndeti me dorë përkrahësit nga sedilja e pasme e makinës ndersa po kalonte nëpër qendrën mjekësore.

Mjekët thanë të dielën se gjendja e Presidentit Donald Trump po përmirësohet ndërsa ai trajtohet për COVID-19 dhe se presidenti mund të kthehet në Shtëpinë e Bardhë qysh të hënën, ku mjekimi do të vazhdojë.

Mjekët që po kurojnë Presidentin Trump thanë se i kishin dhënë atij oksigjen plotësues dy herë, të enjten dhe të premten, në betejën me sëmundjen.

Ekipi mjekësor tha se po i monitoron gjendjen e mushkërive por nuk pranuan të japin hollësi se çfarë kanë parë.

Ata thanë se i kishin dhënë gjithashtu Presidentit Trump dexamethasone. Ky ilaç rezulton nga studimet se përmirëson gjendjen e pacientëve të shtruar në spital me COVID-19, të cilët kanë nevojë për oksigjen shtesë.

Related Articles

Back to top button
Close
Close