LajmeRajonTopLajm

Trazira të reja në Beograd: Protestuesit përsëri hodhën gurë, policia ua ktheu me gaz lotsjellës (VIDEO)

Protestuesit para Kuvendit të Serbisë sonte sërish i sulmuan forcat policore. Mbi policinë u qëllua me gurë, ndërsa ata kanë kthyer me gaz lotsjellës.

Gardh i hekurit dhe forca të policisë janë vendosur para Kuvendit, të cilat janë goditur me gurë që më pas janë riorientuar më larg. Shumica e protestuesve të mbledhur u tërhoqën para parkut para Kuvendit, ndërsa një numër i vogël janë akoma para rrethojës dhe provokojnë dhe fyejnë policinë.

Në turmën janë edhe numër i madh i liderëve të opozitës të mbledhur rreth Aleancës për Serbinë, që u mblodhën para Kuvendit këtë pasdite para Fakultetit Filozofik në Beograd, duke kërkuar qeveri kalimtare dhe Shtab të krizave që do të përfshinte epidemiologë.

Gepostet von Al Jazeera Balkans am Mittwoch, 8. Juli 2020

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close