MaqedoniTopLajm

Thaçi: 4 deputetë të Alternativës i bashkohen Qeverisë

Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi është i bindur se puna me Alternativën në Qeveri, “është punë e kryer”.

Ai ka deklaruar se 4 deputetë të kësaj partie do t’i bashkohen shumicës parlamentare në Kuvend.

“Zaevi dhe Aliu nuk mundem me thanë, po unë e them hapur është kryer puna me Alternativën. 4 deputet të Alternativës do të jenë mbështetës të Qeverisë dhe do të jenë pjesëmarrës në Qeveri. E këtë nuk e thotë Zaevi se i thotë Aliut se nuk dua të shkaktoj tronditje. Besoj se pajtoheni se unë jam i informuar dhe nuk kam arsye se përse të gënjej. Ata nuk munden me thanë se do të shkaktojnë shqetësim te Bilalli”, tha Thaçi në intervistë për Klan Maqedoni.

Related Articles

Back to top button
Close
Close