LajmeMaqedoniTopLajm

Tetovë: 500 maturant më pak që nga viti 2013/15

Në shkollat e mesme të komunës së Tetovës nga viti 2013/15 numri i maturantëve është ulur për 500 matrant më pak, ndërsa këtë vit ka pasur 1256 maturant, shkruan Top24

Por nga ana tjetër edhe në shkollat fillore dhe të mesme ka pasur ulje të nxënësve ku vetëm në pjesën e parë të vitit akademik 2022/2023 janë shpërngulur rreth 190 nxënës jashtë vendit.Top24

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close