LajmeRajon

Të majtët po synojnë skuqjen e Kosovës pas 14 shkurtit, thotë Agim Veliu nga Podujeva

Nënkryetari i LDK-së dhe kandidati për deputet nga kjo parti, Agim Veliu, tha të hënën në tubimin elektoral në Podujevë se Llapi e as Kosova nuk do të lejojnë që të arrihet synimi i të majtëve për ta skuqur Kosovën.

“Brigadat e kuqe kanë dalë në sipërfaqe për të mbjellë farën e keqe. Ata po shpërndajnë e lidhin shirita të kuq gjithandej në Kosovës. Këtë po e bëjnë për të treguar se nëse e realizojnë ëndërron e tyre, do ta skuqin Kosovën pas 14 shkurtit, por Llapi dhe gjithë Kosova nuk do të lejojnë një gjë të tillë”, tha Veliu.

Ai u shpreh i bindur se më 14 shkurt LDK-ja do të fitojë dhe do t’i ndalë synimet e tilla.

“Të dielën e 14 shkurtit do të ndalen synimet e të majtëve, marksistëve e leninistëve. Në këtë ditë do të rrënohen edhe të gjitha piramidat e sondazheve, që bëhen në formën: ‘Sa më shumë pare, aq me e lartë përqindja’”, tha Veliu.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close