KurioziteteLajme

Strucët pushtojnë qytetin

Më shumë se 80 strucë vendosën të vizitonin qytetin kinez Chongzuo në Rajonin Autonom të Guangxi Zhuang më 8 janar.
Sipas raportimeve, strucat e arratisur u larguan nga një fermë aty pranë kur një punonjës harroi të mbyllte portat.
Banorët dhe policia lokale u bashkuan për të ndihmuar në kapjen e tyre, duke rikuperuar shumicën e të “arratisurve.”

20 strucë janë ende të arratisur.

Shikoni videon:

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close