LajmeMaqedoniTopLajm

Spasovski: Qeveria do ta shqyrtojë propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive!

Kryeministri teknik Oliver Spasovski, deklaroi se gjatë ditës Qeveria do ta shqyrtojë propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive

“Qeveria do ta shqyrtojë propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive në lidhje me masat e propozuara për kufijtë dhe do të merr vendim”, tha kryeministri teknik Oliver Spasovski.

Nga Komisioni për Sëmundje Infektive, informuan se sot i kanë propozuar Qeverisë që shtetasit e Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjës e Hercegovinës për hyrje në Republikën e Maqedonisë së Veriut të kenë test PCR negativ jo më të vjetër se 72 orë./TV21

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close