LajmeMaqedoniTopLajm

Spasovski: I thash Kovaçevskit të gjejë tjetër ministër në vendin tim

Një nga ministrat e rallë të LSDM-së që mbeti në qeverinë e Dimitar Kovaçevskit nga qeveria e kaluar, Oliver Spasovski, deklaroi se kryeministrit të ri i ka ofruar që njer tjetër  në postin e tij në Ministrinë e Punëve të Brendshme, por ai ka insistuar të mbetet.

“Me Dimitar Kovaçevskin kemi realizuar disa takime në të cilat kemi biseduar për këtë çështje. Unë i propozova të gjendet njeri tetër që të udhëheqë me MPB-në”, deklaroi Spasovski.

Si mysafir në TV24, Spasovski ka thënë se Agjenia për Siguri Nacionale është reformuar gjatë mandatit të tij dhe se më nuk përgjohen qytetarët.

Related Articles

Back to top button
Close
Close