LajmeMaqedoniTopLajm

Sot sërish shifra shumë të larta të të infektuarve, ja pasqyra

MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.761 testime kurse janë regjistruar 1.216 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 624, Prilep – 80, Manastir – 50, Veles – 46, Kumanovë – 43, Tetovë – 40, Kavadar – 36, Koçanë – 32, Ohër – 30, Negotinë – 23, Strumicë – 22, Shtip – 21, Gjevgjeli – 20, Valladnovë – 16, Gostivar  dhe Berovë nga 14, Demir Kapi – 13, Resnjë – 12, Probishtip dhe Krushevë nga 9, Sveti Nikollë – 8, Strugë, Radovish dhe Dellçevë nga 7, Vinicë – 5, Kërçovë, Kriva Pallankë, Bogdancë dhe Pehçevë nga 4, Kratovë dhe Demir Hisar nga 3, Dibër dhe Makedonski Brod nga 2, Makedonska Kamenicë dhe Dojran nga 1 rast.

Janë regjistruar 111 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 15 pacientë të moshës nga 53 deri 94 vjeçe. Bëhet fjalë për 6 pacientë nga Shkupi, nga 2 pacientë nga Prilepi, Tetova dhe Koçana dhe nga 1 pacient nga Kumanova, Manastiri dhe Krusheva.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 116.438, numri I të shëruarve është 99.126, kurse I viktimave shkon në 3.403. Për momnetin shënohen 13.909 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 578.923 testime për COVID-19. 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close